Tři, dva, jedna, start!

Poslali jste mi e-mail? Skvěle! Právě jste odstartovali náš příběh. Ať už jste napsali pár slov, nebo román, očekávejte moji odpověď do tří dnů. Během té doby dám dohromady doplňující otázky a navrhnu termín společného hovoru, kde si upřesníme představu a formu spolupráce. Následně vypracuji cenovou nabídku a přehled termínů. Pokud si plácneme, pustím se do práce!

Potřebujete něco ASAP? V tom případě rovnou volejte na moje telefonní číslo. Pokud telefon nezvednu, určitě to nevzdávejte a napište mi stručnou SMS – ozvu se Vám hned, jak budu moct. Často jsem zabraná do práce a v té době telefony neberu.

Stručně řečeno:

 1. Telefonní hovor (pár minut nám ušetří spoustu vyměněných emailů)
 2. Cenová nabídka s přehledem termínů
 3. Smlouva o dílo / Objednávka 
 4. Záloha (pokud se jedná o první spolupráci většinou zálohu vyžaduji)
 5. Moodboard (nastínění představy)
 6. Zaslání návrhů
 7. Finální návrh + korektury

Pořádek dělá přátele

Pro hladký průběh celé spolupráce nabízím i uzavření smlouvy o dílo / smlouvy o provedení práce apod. Taktéž při první spolupráci vyžaduji zálohu předem. Všechno je samozřejmě na domluvě a já se vždy snažím vyjít vstříc všem klientům. 

Licence

Nemusíte se bát, nejsem žádný amatér a všechny Vám poskytnuté materiály mám licenčně ošetřeny. Pracuji přes legální software Adobe Creative Cloud. K práci využívám fotobanky Adobe Stock, Elements Envato a Shutterstock. 

Záruky

Co se bude dít, když nebudete spokojeni? Bohužel i to se může stát. Každý grafik má svůj osobitý styl a pokud již při započaté spolupráci zjistíte, že naše představy o výsledku se liší, kdykoliv můžeme spolupráci ukončit. Pro tyto případy mám nastavený systém, kdy přesně víte, za co platíte a kdykoliv můžete říct stop. Celý proces mám vždy rozdělený do několika částí: 

 1. Online konzultace (zdarma)
 2. Moodboard – jedná se o nástěnku, kde jsou znázorněny obrázky, barvy, fotografie, … ze kterých poznáte, jakým stylem bych výslednou práci směřovala. Využiji vždy Vaše popsané představy na základě konzultace. Není problém vytvořit těchto moodboardů více, kde si sami vyberete, nebo nakombinujete. 
 3. 2-3 návrhy (skici) – Na základě Vámi vybraných moodboardů vytvořím návrhy. Je to další stupínek blíž k výsledné práci. Zde se často stane, že klient již jednu z možností vybere a jenom ji mírně doupravíme, nebo nakombinujeme části z obou. Ale není problém vrátit se zpět k moodboardu a vytvořit opět nové návrhy.
 4. Dle připomínek z návrhů dokončím finální návrh.
 5. Poslední korektury
 6. Huráá, posílám hotová data (tisková data, online data) a v případě domluvy předem i otevřená data. 

V cenové nabídce budou jednotlivé části cenově ohodnocené. V případě, že u návrhů zjistíte, že hledáte něco jiného, ukončíme spolupráci a já Vám vyfakturuji pouze poslední započatou část práce.

Hodinová sazba 500 Kč/h

Pokud se stane, že určitý projekt nedokážu cenově ohodnotit, můžeme se dohodnout na hodinové sazbě. Po dokončení práce Vám k faktuře odevzdám podrobný timesheet z aplikace Toggl. 

Zde bych ráda upozornila, že hodinovou sazbu nepoužívám na většinu projektů (obzvlášť jednorázových). Proto bohužel argument „to logo vám bude trvat půl hodinky“ neberu v potaz. 

Minimální fakturovaná hodinová sazba je 250 Kč (tedy 30 minut práce). 

Kolik mě to bude stát?

Je mi jasné, že tohle je důležitá informace. Ceny tvořím individuálně, ale pro lepší přehled – 

Vzhledem k tomu, že konzultace je pro všechny zdarma, nebojte se mě oslovit a nechat si vypracovat cenovou nabídku. Při tvorbě ceny vždy přihlížím na cenové možnosti klienta. Také miluji práci na start-up projektech a i u nich dokážu najít řešení. 

Těší mě, že jste došli až sem. Pokud byste hledali odpověď na něco, co jste zde nenašli jsem Vám k dispozici na emailu barbora@nykodymova.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *